Sinised kilesussid jalas

sinised-220x300e. kuus monoloogi raha asjus!

Osades: Indrek Taalmaa

„Sinised kilesussid jalas“ on humoorikas näidend, kus üks näitleja (Indrek Taalmaa) kehastab kuut erinevat rolli, mis kõik ühel või teisel moel peegeldavad tegelaste suhestumist rahaga ja ühiskonda milles me elame.

Lavastuse teeb aktuaalseks ajalooline pöördepunkt, mil Eesti kroon vahetub euroraha vastu ja me saavame osaks ühest suuremast süsteemist. Kuid ometigi ei tea me veel, kas ja millist mõju see avaldab iga eestlase heaolule. Sellele küsimusele me vastust lavastusest ei leia, aga huvitavat mõtteainet kindlasti. Näitleja kehastub erinevateks rollideks ümber otse publiku silme all, nii et vaataja saab osa nii kostüümivahetusest, grimmi pealepanekust kui eemaldamisest.

Monoloogid:

30-aastane naine, sinised kilesussid jalas
60-aastane mees, suur klotser sõrmes
20-aastane tüdruk, väike seljakott seljas
30-aastaneEbamäärase välimusega mees, lotopilet käes

Indrek Taalmaa on näitlejana leiba teeninud Ugalas, Von Krahli Teatris, Rakvere Teatris, Vanemuises ja nüüd Pärnu Endlas, kus ta on Rekkori ja Seemani kõrval üks juhtivaid näitlejaid. Laiemale avalikkusele on ta tuntud paljudest filmidest ja Kanal 2 Talendijahi saatejuhina. Eestis on vähe näitlejaid, kes suudavad üksinda laval kogu õhtut täitva etenduse anda, Taalmaal on see aga juba kolmas kord ühemehetükki mängida – eks seegi ole omamoodi rekord.

Autor: Andrus Kivirähk